Jak zmierzyć się z jesienna chandrą u dzieci?

13-11-2019, 15:30 Porady dla dziecka i rodzica

W czasie jesiennych przymrozków większość z nas jedynie o czym, to o kubku gorącej herbaty. Sprzyja temu już prawie zimowa aura, krótsze dni i jesienne szarugi. Wiele osób zwalnia wtedy tempo, przestaje pracować na takich samych obrotach jak wcześniej. Dotyczy to nie tylko ludzi dorosłych, ale również dzieci. Jak zaradzić temu, aby jesienna depresja nie dopadła Twojego dziecka? Co zrobić, żeby Twoja pociecha chodziła uśmiechnięta, a nie przygnębiona? Na te i inne pytania odpowie Ci Akademia Piłkarska Stal Gorzów!

Jak obronić się przed jesienną chandrą?

W zdrowym ciele zdrowy duch! – Piłka Nożna, ale także inne dyscypliny przyczyniają się do lepszego krążenia krwi, wytwarzania endorfin, które przynoszą poczucie odprężenia i zadowolenia.

Każdy lubi dobrze zjeść – Dieta i prawidłowe odżywianie stanowią bardzo istotne elementy kondycji Twojego dziecka. Nie rezygnuj z owoców i warzyw. Postaw przede wszystkim na ciepłe posiłki, które rozgrzewają i dodają energii.

Rówieśnicy najlepszym lekarstwem na nudę – Nic tak nie pomaga na jesienną chandrę, jak spędzanie czasu ze swoimi kolegami czy koleżankami. Z pewnością poprawi to całe samopoczucie nie tylko Twojej pociechy, ale również jego znajomych.

Nie kombinuj, wystarczy nawet spacer – Wyjdź ze swoim malcem na świeże powietrze, korzystaj ze światła dziennego i nie zamykaj się w swoich czterech ścianach.

Pamiętaj, żeby dobrze odpocząć – Pozwól swojemu dziecku się zrelaksować. Bardzo ważna jest odpowiednia regeneracja, aby pociecha miała siły na kolejne dni. Oglądanie telewizji i granie w gry, wcale nie będzie, aż tak złym pomysłem

 

Pogodowe zmiany nastroju to coś, co prawdopodobnie spotka każdego z nas i to tylko od nas samych zależy, jak sobie z tym poradzimy. Ważne, aby pomyśleć o naszych potomkach, oni tak samo odczuwają zmianę klimatu. Mamy nadzieję, że dzięki kilku naszym poradom jesień będzie dla Ciebie i Twojego dziecka wyjątkowym czasem!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group